«Укрпромзовнішекспертиза»: готова металопродукція буде дорожчати

З кінця жовтня до середини грудня 2020-го року на світових ринках різко подорожчала майже вся металургійна сировина та сталеві напівфабрикати. Ціни зросли мінімум на $ 100 за тонну продукції. Загалом, з початку року металобрухт додав у вартості на 44%, а заготовка — на 33%.

Заступник директора державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза» Сергій Поважнюк пронозує, що у найближчому майбутньому почнеться зростання цін на готову металопродукцію, а котирування стабілізуються ближче до кінця січня 2021-го року. За його словами, лише за останній тиждень вартість квадратної заготовки зросла на $ 20-40 / т FOB Black Sea.

Продовжують зростати ціни і на готовий прокат. Так, за останній тиждень вартість арматури і катанки збільшилася на $ 15-20 / т FOB, гарячекатаного рулону і товстого листа — на $ 30-40 / т FOB. Згідно з даними інформагентства Platts, станом на 14 грудня 2020-го року ціни на сировину і сталеві напівфабрикати досягли 8-річного максимуму. Останній раз металобрухт так дорого коштував у травні 2012-го року ($ 410 / т CFR Turkey), квадратна заготовка — на початку 2013 року ($ 530 / т FOB Black Sea).

При цьому динаміка цін на готову сталеву продукцію повністю збігається з коливаннями вартості сировини та напівфабрикатів. Тому, як вважає Сергій Поважнюк, ціни на металопродукцію на українському ринку найближчими тижнями продовжать зростати.