Особливості прийому брухту силуміну

Силумін

Силумін — це загальна назва сплавів, де основними елементами виступають алюміній та кремній. Власне назву сплаву дало поєднання літер Si c алюмінієм. Силумін відрізняється стійкістю до корозії, невисокою вартістю, однак має один вагомий недолік — крихкість. Пунктам прийому це вигідно, адже надмірна крихкість силумінових конструкцій регулярно поповнює кількість відходів алюміній кремнієвого з’єднання. Лом силуміну деякі можуть сплутати з брухтом ЦАМу. Але вироби з ЦАМу «біліші» і в них можна побачити частинки цинку, а силумін, навпаки, темніший і за структурою більше схожий на чавун.

Найчастіше джерелами силумінових відходів є: посуд, деталі автомобілів, зброя, товари широкого вжитку. Особливо популярний силумін у туризмі. Хороші ливарні властивості з’єднання та невелика вага зробили його основним матеріалом для виробництва казанів, казанків і навіть мангалів. Також він використовується для виготовлення міні-коптилень. Іноді литий посуд містить сплав як базовий матеріал, але зверху покривається шаром емалі. В автомобілебудуванні сплави алюмінію з кремнієм потрібні для виробництва литих корпусів різного призначення.

Особливості прийому відходів алюмінію з високим вмістом кремнію
Більшість пунктів прийому купують лом силуміну як відходи алюмінієвих сплавів з кремнієм. Найчастіше вони поділяються на:

Відходи алюмінієвого лиття. Ця група об’єднує кілька марок силуміну, включаючи АК12, 8, 7 і 5. До цієї категорії належать літники та бракована продукція.
Моторний лом. Містить аналогічні попередньому пункту марки силуміну. Однак основну масу брухту складають деталі та вузли моторів, що прийшли в непридатність.
Змішані відходи ливарних алюмінієвих сплавів. До цієї категорії належать вузли машин, деталі літаків, а також інші сполуки алюміній-кремнію без наявності чушок.
Поршневий лом силуміну поділяють на дві групи. До першої відносяться оброблені відходи, що не містять сторонніх включень опор, валів, сталевих кілець тощо. До другої — нерозділені зношені поршні.
Лом алюмінієвих ливарних сплавів, що містять нікель. Ця категорія об’єднує відходи подвійного силуміну, тобто з’єднань алюмінію і кремнію, легованих іншим металом. Зазвичай, це нікель.
Лом літаковий оброблений. Ця група включає ливарні сплави, які використовуються у літакобудуванні, а концентрація кремнію в них коливається від 9 до 22%.

Однак деякі пункти прийому не розділяють брухт алюмінію на ЦАМ, дюраль чи силумін, а відносять такі з’єднання до категорії мікс, ціна якої буде трохи нижчою. Ще одна категорія, за якою приймають силумін називається «брухт побутового алюмінію».

Також приймається стружка силуміну. Однак, як і для цільно-кускового брухту, вона здається як суміш зі стружкою інших алюмінієвих сплавів. У такому випадку чимало пунктів вимагатимуть сортування стружки із високим вмістом кремнію окремо.