УПЕ відзначає зростання цін на металобрухт на всіх регіональних ринках

Як повідомляє державне підприємство «Укрпромзовнішекспертиза» (УПЕ), у другій половині листопада котирування металобрухту зростали на всіх регіональних ринках. Причини – позитивна динаміка цін на довгий прокат і обмежена пропозиція на ринках США і країн Євросоюзу. На ринках Туреччини, у зв’язку з контрактуванням сировини місцевими виробниками для покриття поточних виробничих програм, котирування істотно зросли на всі марки металобрухту.

«Водночас заводи купують матеріали з доставкою в грудні та навіть січні – коли пропозиція матеріалу в північній півкулі традиційно скоротиться. Трейдери поки що займають вичікувальну позицію, сподіваючись на подальше підвищення котирувань і не поспішають продавати накопичену сировину», – йдеться у повідомленні. Сьогодні базовий вид брухту HMS 1&2 (80:20) торгується по $320-330/т cif. При цьому американські експортери вже виставили ціни пропозиції на рівні $340/т cif.

В Азії ціни на брухт також зростають на фоні подорожчання сировини на всіх інших напрямках та зростання котирувань квадратної заготовки з Китаю. Водночас південнокорейські металурги накопичують складські запаси на зимовий період. Зараз вартість брухту HMS1 коливається в межах $325-335/т cif.

«До кінця листопаду – початку грудня котирування металобрухту зростатимуть через обмежену пропозицію на внутрішньому ринку США і ЄС, а також очікуваного збільшення попиту на довгий прокат. Додатковим фактором зростання цін стане формування зимових складських запасів найбільшими споживачами в Туреччині та Південній Кореї», – прогнозують аналітики УПЕ.