Китай розробив новий стандарт для металобрухту


У Китаї опублікували проєкт нового стандарту на брухт чорних металів, який мають погодити наприкінці поточного року. Про це повідомляє Fastmarkets.

Стандарт передбачає п’ять категорій чорного брухту, серед яких шредований і пакетований брухт, а також одна категорія брухту нержавіючої сталі. Загалом, усі категорії відповідають міжнародним специфікаціям, що має полегшити імпорт металобрухту до країни. Однак, ситуація не така однозначна. Відповідно до нових стандартів, матеріал повинен бути очищений від пилу та бруду, а вміст сірки, фосфору, міді та низки інших елементів у ньому, не має перевищувати норми.

Попри недоліки проєкту, очікується, що китайські компанії все одно будуть зацікавлені в імпорті металобрухту. На початку листопада вартість брухту марки HMS № 1 & 2 (80:20) в Китаї досягала 360-370 доларів за тонну з доставкою на завод без ПДВ, тоді як при поставках із В’єтнаму чи Південної Кореї вона становила близько 305-315 доларів за тонну CFR.

Нагадаємо, що сьогодні чормет у Китаї прирівнюється до промислових відходів, тому його ввезення заборонено. На думку китайських фахівців, ця заборону можуть зняти вже наступного року.