Кабмін спростив процедуру продажу металобрухту для «Укрзалізниці»

Кабінет Міністрів України спростив процедуру списання та реалізації металобрухту акціонерного товариства «Укрзалізниці» (УЗ), прийнявши постанову №1054. Про це повідомив голова правління підприємства Володимир Жмак.

«У четвер Кабмін нарешті прийняв постанову №1054, яка дає можливість списувати та продавати металобрухт. Раніше процедура списання та реалізації металобрухту була дуже забюрократизованою», – заявив очільник правління компанії. За його словами, стара процедура проходила у кілька етапів: спочатку наглядова рада обирала та затверджувала рішення оцінювача металобрухту, а вже остаточне рішення приймав Кабмін. «Якщо процедуру проходити повністю, то продаж партії металобрухту займав 3-4 місяці. Зараз ми маємо можливість значно прискорити цей процес», – пояснив голова УЗ.

За оцінками Європейської Бізнес Асоціації, УЗ щороку може продавати близько 300 тис. тонн металобрухту на суму 1-1,5 млрд грн. Нагадаємо, що у поточному році УЗ планує продати близько 200 тис. тонн брухту на суму не менше 850 млн грн. Однак, за спрощеною процедурою, компанія може збільшити об’єми сировини та виручки до 276 тис. тонн та 1,1 млрд грн відповідно.