США та Великобританія масово відправляють круїзні лайнери на металобрухт

Через кризу в круїзній галузі, яку спричинила пандемія коронавірусу, США та Великобританія відправили до Туреччини для утилізації відразу 5 круїзних лайнерів, а незабаром туди прибуде ще три кораблі. Про це пише Daily Mail.

Лайнери розберуть на металобрухт, а всі меблі та фурнітуру продадуть на аукціонах. Відтак, останній прихисток гігантські люксові лайнери з басейнами та полями для гри в гольф знайдуть на корабельні в турецькому місті Аліага. Один з лайнерів Carnival Fantasy, який належав американському круїзному гігантові Carnival Cruise Line, здійснив свій перший рейс у 1990 році, і лише торік був капітально відремонтований. Його утримання стало невигідним в умовах пандемії, тому що бізнес круїзних подорожей повністю зупинився. Голова Carnival Corporation Арнольд Дональд вже заявив, що до кінця поточного року компанія позбудеться 13 кораблів.

Своєю чергою очільник турецької асоціації з утилізації суден Каміл Онал каже, що до пандемії корабельні Туреччини розбирали лише вантажні та контейнерні судна, а зараз демонтують і круїзні кораблі. Зважаючи, що один лайнер розбирають приблизно півроку, турецькі корабельні планують збільшити обсяги демонтованої сталі з 700 тис. тонн до 1,1 млн тонн до кінця 2020-го.