Пандемія коронавірусу практично не вплинула на світовий видобуток міді

У компанії GlobalData повідомили, що епідемія коронавірусу майже не вплинула на глобальний видобуток міді. У другому кварталі поточного року, коли діяли найжорсткіші карантинні обмеження, випуск міді в концентраті у десяти найбільших виробників скоротився лише на 3,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Найбільше постраждала компанія Glencore, видобуток якої, внаслідок припинення роботи рудника Antamina в Перу, впав на 13,9% у порівнянні з другим кварталом 2019-го року. Також через погіршення якості руди дещо скоротили обсяги видобутку компанії BHP, Antofagasta і KGHM.

Згідно з прогнозом GlobalData, у поточному році світове виробництво міді в концентраті зупиниться на позначці 20,3 млн тонн. Це лише на 1,5% менше, ніж торік. Найбільший спад у порівнянні з минулим роком прогнозують у Перу — на 7,2% та Чилі — на 2,3%. Водночас у Демократичній Республіці Конго прогнозується 5%-е збільшення виробництва міді в концентраті, а Китай, завдяки введенню в дію нових потужностей, збереже свої позиції.

Найближчими місяцями на світовий ринок міді чекає підвищена волатильність, відзначають експерти. Влітку і на початку осені ціни на метал росли завдяки позитивним новинам з Китаю, але в останній день вересня біржові котирування впали до березневого рівня. Усе через несприятливі перспективи світової економіки, на які вплинула нова хвиля коронавірусу.