Російському металургпрому прогнозують падіння на 3%

У поточному році Міністерство економічного розвитку РФ очікує зниження виробництва у металургійній галузі на 3%. Про це йдеться у матеріалах «Прогнозу соціально-економічного розвитку РФ на 2021 рік і на плановий період 2022 і 2023 рр.». Нагадаємо, що за підсумками минулого року індекс металургійного виробництва РФ зріс на 1,6%, завдяки збільшенню попиту на металопродукцію з боку основних споживачів на внутрішньому ринку.

Серед основних причин, які гальмуватимуть розвиток галузі найближчими роками, називають: стриману динаміку зростання основних галузей — споживачів продукції чорної металургії, вплив протекціонізму і торгових суперечок (зокрема, застосування захисних заходів щодо російської металопродукції), нестабільну ситуацію на світовому ринку сировини та металопродукції. Водночас стимулами для розвитку чорної металургії стануть: підтримка машинобудівного комплексу, модернізація та виведення з експлуатації неефективних потужностей, розвиток експортних програм для машинобудівних заводів, подальший розвиток виробництва високопередільної продукції, посилення контролю за дотриманням нормативів терміну служби металопродукції (труб, металомістких конструкцій і агрегатів, рухомого складу тощо), імпортозаміщення у галузях-споживачах, розвиток коопераційних зв’язків з іншими країнами.

Інвестиційна політика металургійних компаній буде спрямована на технологічну модернізацію діючих потужностей і технологічних процесів з метою поліпшення якісних характеристик металопродукції, зниження видаткових коефіцієнтів, а також на зниження екологічного навантаження на навколишнє середовище.

Цікаво, що у світі спостерігається протилежна тенденція. Так, сукупний надлишок світових потужностей чорної металургії, за оцінкою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), становить приблизно 523 млн тонн. А до 2021-го року ця цифра може зрости ще на 21%.