«Укрметалургпром»: метзаводи повинні отримати пріоритет при купівлі брухту

Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» пропонує змінити порядок проведення аукціонів з продажу металобрухту таким чином, щоб перевагу при купівлі сировини отримували металургійні підприємства. Цю пропозицію президент об’єднання Олександр Каленков озвучив у ході робочої наради щодо підвищення ефективності реалізації металобрухту «Укрзалізниці».

При цьому в галузевому об’єднанні пропонують, щоб потенційний учасник таких торгів додатково подавав копію атестата спеціалізованого переробного метпідприємства, а також лист-зобов’язання керівника цього підприємства із запевненням використовувати металобрухт винятково у виробничих цілях. У разі якщо такий лот не буде проданий з першої спроби, то «Укрзалізниця» матиме право продати його на повторних торгах будь-кому.

«Відповідно до закону про металобрухт, а також з точки зору економічної безпеки країни, металургійні підприємства повинні забезпечуватися ломом. Металурги повинні мати пріоритетне право на покупку металобрухту, який реалізують держкорпорації, перш за все УЗ», — зазначив голова об’єднання.

Олександр Каленков наголосив, що значною перешкодою для активної реалізації металобрухту «Укрзалізницею» є роль наглядової ради компанії, яка часто проявляє нерішучість і затягує процедуру оцінки і продажу брухту. Тому, щоб знизити роль наглядової ради УЗ в процедурі продажу брухту, в Кабінеті Міністрів готуються внести зміни до постанови №1054 від 22 листопада 2017 року. В «Укрметаллургпромі» вважають, що це дозволить не лише розблокувати продаж брухту, а й істотно збільшити обсяги виставленої на тендери сировини. Своєю чергою перший заступник міністра інфраструктури Дмитро Абрамович відзначив, що в УЗ почули побажання металургів.

Нагадаємо, що раніше «Укрметалургпром» висловив свою стурбованість появою посередників на торгах «Укрзалізниці» з продажу брухту чорних металів. Зокрема, 11 серпня 2020 року в електронній системі «ProZorro.Продажі» провели низку аукціонів з реалізації металобрухту, частину з яких виграли невідомі компанії-посередники. При цьому спочатку УЗ організовувала продаж металобрухту з метою зниження дефіциту стратегічної сировини на ринку України, а Кабінет Міністрів ще у 2017-му році віддав протокольне доручення наглядовій раді компанії надати переважне право закупівлі сировини метпідприємствами країни.