Fitch прогнозує зростання вартості цинку до кінця року

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Solutions переглянуло у кращу сторону свій колишній прогноз по світовому ринку цинку на 2020-ий рік. Так, якщо фахівці компанії раніше оцінювали середньорічну ціну цього металу у 2100 доларів за тонну, то тепер — у 2200 доларів. А до кінця поточного року в агентстві очікують подорожчання цинку до 2600 доларів за тонну.

Нагадаємо, що сьогодні вартість цинку на Лондонській біржі металів (LME) вже перевищила позначку 2400 доларів за тонну. Перегляду прогнозу сприяли швидше відновлення виробництва сталі та, відповідно, попиту на цинк в Китаї. Цей же фактор сприятиме подальшому зростанню світовому ринку цинку у наступному році.

За даними китайського видання Shanghai Metals Market (SMM), за перші вісім місяців 2020-го року китайські підприємства виробили 3,87 млн ​​тонн рафінованого цинку, що на 3,7% більше торішніх показників. Водночас у Fitch Solutions прогнозують зниження темпів споживання оцинкованої сталі в Китаї після 2021-го року та спад у європейській металургійній галузі. Після цього ринок цинку перейде в стан надлишку пропозиції, а вартість металу зменшиться до 2000 доларів за тонну через у 2024-му році.

Згідно з прогнозом Fitch, протягом найближчих 10 років глобальне споживання цинку буде додавати в середньому 1,1% на рік. При цьому за попереднє десятиліття вартість металу зростала в середньому на 2,2% щороку.