Брухт латуні: поняття, класифікація та особливості прийому

Брухт латуні

Технологія виготовлення латуні — складний і небезпечний процес, тому чимало підприємств віддають перевагу закупівлі виробів, які вийшли з ужитку, для їх повторної переробки. Сьогодні існує два основних види латуні. Простий — сплав, що складається переважно з цинку і міді. Він маркується літерою «Л» та цифрою, яка вказує відсоток вмісту міді. Багатокомпонентий сплав містить мідь, цинк та інші легуючі метали (нікель, алюміній, марганець, кремній). Маркування такої латуні виглядає наступним чином: заголовна буква «Л», великі літери легуючих компонентів, відсоток вмісту міді та інших металів. Наприклад, маркування ЛАЗ70-1-1 — це латунь з 7% вмістом міді та 1% вмістом алюмінію та заліза.

У пунктах прийому завжди готові запропонувати високі ціни за металобрухт латуні, оскільки цей матеріал належить до категорії затребуваної сировини. Слід відзначити, що вартість брухту залежить від ряду факторів:

Класифікація латуні. Виділяють лом двохкомпонентного сплаву, стружку, кусковий та радіаторний металобрухт. Найціннішою вважається проста латунь.

Склад. Високий вміст цинку здешевлює лом, а наявність олова, кремнію або марганцю навпаки підвищує його вартість.

Якість металобрухту. Чим чистіший лом, тим вища його вартість. Наприклад, жовта латунь легше піддається обробці за решту сплавів, має мінімум забруднень і тому коштує найдорожче. Протилежна ситуація із латунними радіаторами — через високий вміст домішок їхня вартість у пунктах прийому доволі низька.