Металурги заявляють, що новий законопроект про екоконтроль посилить тиск на бізнес

Ухвалення законопроекту про державний екологічний контроль (№3091) надасть необмежені можливості екоінспекції для тиску на бізнес. Про це йдеться у зверненні Федерації металургів до заступника міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів та голові комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування.

У Федерації відзначають, що нормами законопроекту «Про державний екологічний контроль» (№3091) розширюються повноваження екологічної інспекції, які збільшує ризики необґрунтованого тиску на підприємства з боку контролюючого органу. «Державна екологічна інспекція наділяється занадто широкими повноваженнями по нагляду і контролю, які, фактично, стають інструментом тиску на бізнес», — наголошується у зверненні.

Представники федерації вважають новий проект неприйнятним і пропонують його відхилити та розробити новий, із залученням експертів, громадських організацій та бізнесу.

Нагадаємо, раніше Українська асоціація виробників феросплавів та іншої електрометалургійної продукції заявила, що законопроект про екологічний контроль (№3091) необхідно відкликати, оскільки він створює значні корупційні ризики і загрожує тиском на підприємців. А президент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine) Володимир Щелкунов вважає, що проведення екоінспекцією перевірок, передбачених у законопроектах про екологічний контроль, взагалі може призвести до зупинки промисловості.