В «Укрпромзовнішекспертизі» прогнозують зростання цін на металобрухт

Як повідомляє державне підприємство «Укрпромзовнішекспертиза», котирування на металобрухт на регіональних ринках зросли протягом останніх тижнів. Головні причини — підвищений попит на готовий прокат, а також необхідність поповнення запасів турецькими металургами. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані підприємства.

Відтак, на ринках Туреччини спостерігається активна контрактація брухту великими імпортерами, що призводить до зростання цін. Підтримку котируванням надає і слабкий збір брухту в США. Експортери зазнають певні труднощі з формуванням великих партій матеріалу для відправки в Європу. На даний момент вартість брухту HMS 1&2 (80: 20) складає $280-290/т CIF. Це на $5 вище, ніж тижнем раніше. Подрібнений брухт котується по $290/т CIF.

У Азії ціна на брухт марки HMS1 знаходиться на рівні $275-285/т CIF. Експортери Японії підвищують ціни на тлі слабкої брухтозаготівлі на внутрішньому ринку. Разом з цим відзначається зростання закупівельної вартості матеріалу на найбільшому місцевому заводі – Tokyo Steel. Такі умови змушують імпортерів закуповувати великі партії брухту, щоб уникнути контрактації за більш високими цінами.

«Найближчими тижнями ціни на металобрухт зростатимуть у зв’язку з поповненням запасів турецькими металургами та високим попитом на сировину на внутрішньому ринку США. При цьому істотним обмежуючим чинником стане низький попит на довгий прокат, що експортується турецькими виробниками», – прокоментували представники «Укрпромзовнішекспертизи».

Нагадаємо, у січні-липні 2020 року Україна скоротила експорт брухту на 53,3% у порівнянні з торішніми показниками – до 17,2 тис. тонн. У грошовому еквіваленті експорт зменшився до $4,5 млн.