«Укрметалургпром» стурбований появою посередників на брухтових торгах «Укрзалізниці»

Представники об’єднання підприємств «Укрметалургпром» висловили стурбованість появою посередників на торгах АТ «Укрзалізниці» (УЗ) з продажу брухту чорних металів. За даними об’єднання, 11 серпня в електронній системі ProZorro.Продажі відбулися аукціони з реалізації металобрухту, частину з яких виграли невідомі компанії-посередники.

В «Укрметалургпромі» нагадали, що спочатку продаж залізничного металобрухту організовували з метою зниження дефіциту стратегічної сировини на ринку України. Кабінет міністрів ще два роки тому дав протокольне доручення наглядовій раді УЗ розглянути питання реалізації запасів металобрухту з переважним правом закупівлі ресурсу металургійними підприємствами країни.

«У серпні ми бачимо посилену активність посередників на брухтових тендерах «Укрзалізниці» і вкрай стурбовані такою практикою», — заявив голова об’єднання Олександр Каленков.

Також в «Укрметалургпромі» стурбовані повільними темпами реалізації та відвантаження металобрухту на ринок. За сім місяців поточного року компанія-перевізник відвантажила не більше 60 тис. тонн сировини. «Hизькі темпи відвантаження можуть перешкодити УЗ вивести на ринок увесь обсяг металобрухту (близько 276 тис. тонн), який запланували реалізувати у поточному році. Це, своєю чергою, може призвести до загострення дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку України і недоотримання компанією десятків, а то і сотень мільйонів гривень прибутку», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, раніше українська промислова компанія «Інтерпайп» також заявляла про те, що частину лотів на торгах Укрзалізниці» виграли маловідомі структури-посередники.