Поняття, переваги та етапи переробки металоконструкцій

Утилізація металобрухту

Будівництво сучасних споруд складно уявити без використання новітніх технологій, однією з яких є металоконструкції. Якщо говорити просто, то це звичайні каркаси з металу, які суттєво економлять час та гроші при будівництві. З їх допомогою звести будівлю можна в найкоротші терміни та не хвилюватися про якість виконаної роботи.

Однак, як і решта технологій, сталеві конструкції мають свої негативні та позитивні сторони. Найбільшими перевагами металевих каркасів справедливо вважаються мінімальна вага, міцність, стійкість до впливу газу і води, а також щільність, яка підвищується при зварюванні. Плюс до всього металоконструкція зберігає свої властивості після переплавки, тому її можна використовувати повторно. На жаль, мають металоконструкції й недоліки, такі як однорідність матеріалу та нетривалий час експлуатації.

Найчастіше металоконструкції використовуються при будівництві спорткомплексів, ангарів, торговельних та торговельно-розважальних центрів, магазинів, офісних центрів, модулів автобусних зупинок. Однак з їх допомогою можна реалізувати й доволі складний архітектурний проект.

Через те, що усі металоконструкції не довговічні, у їх власників часто виникає питання, як вигідно їх утилізувати. Проблема полягає в тому, що це доволі трудомісткий процес, який вимагає від виконавців особливої акуратності та майстерності. Крім того, для демонтажу металоконструкцій потрібна дозвільна документація, підготовка якої забирає чимало часу.

Утилізація металоконструкцій має кілька етапів. Кожен з них потрібен для того, щоб отримати очищену сировину, яку можна використати повторно. Спочатку необхідно перевірити конструкцію на наявність вибухонебезпечних та радіоактивних речовин, і лише потім демонтувати. На другому етапі відбувається сортування — отриману сировину розділяють на чорні та кольорові метали. Потім підготовлений металобрухт пресують і відправляють у подрібнювач, а наприкінці — переплавляють.

Зважаючи на складність процесу, найкращий спосіб утилізувати металеві каркаси — замовити послугу у спеціалізованої компанії, яка має відповідну ліцензію. Таким чином, ви не лише позбавляєтесь від клопоту та зайвих фінансових витрат, а й додатково отримуєте на руки документи, які підтверджують проведення утилізації.