Сергій Магера: Детінізація ринку металобрухту вдарить по руках корупціонерів

Ухвалення законопроекту №2426 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини і операцій з металобрухтом)» вдарить по руках корупціонерів. Таку думку висловив народний депутат Сергій Магера.

Нардеп зазначив, що тепер громадяни можуть здавати так званий «промисловий» металобрухт, чого не можна було робити раніше. «Причому не було чіткого визначення, який лом є побутовим, а який промисловим. Як відомо, там, де існують прогалини в законі, з’являється корупція. Користуючись цією колізією, правоохоронці могли» заробляти» як на тих, хто здавав» промисловий металобрухт», так і на компаніях, які його приймали. З прийняттям закону поділу на побутовий і промисловий брухт більше не буде. Відповідно, мінус одна годівниця для корупціонерів «, — сказав парламентар.

«Другий удар по корупціонерам — скасування переліку підприємств, які здійснюють операції з металобрухтом. Раніше в ст. 213 Кримінального кодексу України була передбачена відповідальність для посадових осіб компаній, які укладали угоди купівлі-продажу брухту з підприємствами, які не включені до зазначеного переліку. Сам же перелік втратив свою актуальність після введення ліцензування операцій з металобрухтом. Але стаття в КК була, а значить правоохоронці могли «кошмарити» бізнес. Тепер цю колізію усунули», — додав обранець.

Нардеп підкреслив, що після набуття законом чинності невеликим компаніям — заготівельникам брухту — не потрібно буде отримувати у місцевої влади спеціальні акти обстеження і тримати на балансі дороге брухтопереробне обладнання. Він зазначив, що раніше чиновники наживалися на підприємцях шляхом постійних перевірок. Тепер як самі акти, так і вказане обладнання, більше не потрібне. Завдання заготівельних підприємств — зібрати лом і передати його на металургійні підприємства.

«Результативне голосування ВРУ за законопроект № 2426 дало шанс вивести український ринок металобрухту з тіні. За оцінками галузевих експертів, близько 80% операцій на даному ринку — нелегальні. Тепер у корупціонерів стане менше можливостей для заробітку, а у нас, народних депутатів, попереду ще багато роботи «, — резюмував Сергій Магера.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №2426 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини і операцій з металобрухтом)». «За» проголосували 237 народних депутатів.