В НБУ назвали галузі, які найбільше постраждали від коронавірусу

Пандемія COVID-19 викликала стрімке падіння світової економіки та негативно вплинула на внутрішні ринки. Найбільше постраждали сфера послуг, металургія, машинобудування, легка промисловість, будівництво і транспортна галузь. Про це йдеться у «Звіті про фінансову стабільність», який опублікував Національний банк України (НБУ).

В документі наголошується, що скорочення світового попиту загострило складності металургійних підприємств, більшість з яких були збитковими у 2019-му році. Крім того, погіршення ділових очікувань та інвестиційного клімату разом істотно скоротило виробництво машинобудівної продукції. Перспективи для цієї галузі песимістичні, оскільки машинобудування повністю так і не відновилося після кризи 2014 — 2016 років і втрати російського ринку. Серед позитивних моментів звіту — збільшення експорту олійно-жирових та залізних руд, яке, на думку авторів звіту, має послабити негативні наслідки пандемії для українських виробників.

Для оцінки впливу коронакризи на реальний сектор і можливих втрат банків від корпоративних дефолтів НБУ провів експрес-стрес-тестування платоспроможності корпоративних боржників. Для аналізу позичальники були розділені на 22 групи — галузеві кластери в залежності від частки в кредитному портфелі і гомогенності факторів, що впливають на галузі.

«За результатами оцінки, найбільший рівень дефолтів закономірно очікується в галузях, які найбільше постраждали, — металургії, машинобудуванні, торгової нерухомості і торгівлі нехарчовими товарами», — йдеться в огляді.