Промислова продукція вперше подешевшала з початку року


Ціни промислових виробників України вперше знизилися з початку року. Про це повідомили у Державній службі статистики. Зокрема у травні, ціни знизилися на 0,6%, тоді як у квітні зросли на 0,1%, у березні — на 1,8%, у лютому — на 0,1%, у січні — на 2,5%. Сумарно з початку року ціни в промисловості зросли на 3,9%.

У річному співвідношенні (у порівнянні з травнем минулого року) ціни в промисловості зменшилися на 5,1%, у квітні — на 2,6%, у березні — на 4,2%, у лютому — на 6,8%, у січні — на 5,9%. Водночас у Держстаті уточнили, що в межах України ціни промвиробників у минулому місяці зросли на 0,1%, тоді як поставки за межі країни, навпаки, здешевіли на 3,2%. Усього ж за п’ять місяців поточного року ціни промислових виробників впали на 4,9% у порівнянні з торішніми показниками.

Якщо порівнювати травневі та квітневі ціни на промислову продукцію, то у добувній промисловості та розробці кар’єрів продукція подешевшала на 4,5%, у видобутку сирої нафти та природного газу — на 11%, у видобутку металевих руд — на 3,5%, а от у видобутку кам’яного вугілля, навпаки, подорожчала на 1,7%.

Хімічна продукція у травні здешевшала на 8,1%, в металургії ціни зменшилися на 4%, у переробній промисловості — на 1,1%, в машинобудуванні — на 0,4%, у виробництві гумових і пластмасових виробів — на 0,2%. При цьому у сфері постачання електроенергії, газу та кондиціонованого повітря ціни зросли на 2,5%, у текстильному виробництві — на 0,8%, деревообробці — на 0,4%, фармвиробництві — на 0,2%.