Світовий ринок літію відновиться у 2022-му році

Криза, у якій опинився світовий ринок літію, внаслідок надлишкових обсягів виробництва і падіння попиту, повинен відновитися за 2 роки. Саме такі прогнози озвучили у компанії Benchmark Mineral Intelligence (BMI). Як відзначив керуючий директор BMI Саймон Муарс, цьогоріч виробництво електромобілів, у яких використовуються літій-іонні акумулятори, значно зменшиться. Водночас, голова компанії повідомив, що відновлення має початися вже наступного року.

За прогнозом BMI, світове споживання літію у 2023-му році досягне 551 тис. тонн в порівнянні з 315 тис. тонн у 2020-му. При цьому виробництво металу зросте з 324 тис. тонн до 543 тис. тонн. Згідно з оцінками компанії, затримка із запуском нових літієвих проєктів у різних країнах призведе до зменшення видобутку металу до 30 тис. тонн щороку до 2023-го. Надалі дефіцит сировини лише зростатиме.

Тим часом, американська компанія Albemarle заявила, що точно викупить контрольний пакет акцій рудника Greenbushes в Західній Австралії, найбільшого постачальника літію з руди. Наразі Albemarle належить 49% цього підприємства. Контрольний пакет знаходиться у власності китайської Tianqi Lithium, але нещодавно у компанії повідомили про готовність продати частину активів, щоб знизити суму заборгованості.