Компанія «Інтерпайп» заявила про неправомірне нарахування 2 млрд грн податків на металобрухт

Компанія «Інтерпайп» заявила про неправомірне нарахування 2 млрд гривень податків та штрафів. Як повідомили представники компанії, Державна податкова служба України (ДПС) виставила податкові претензії до «Інтерпайп Втормет» за фіктивні операції з металобрухтом протягом 2015 — 2019 років.

При цьому в ДПС «забули», що металобрухт — єдина сировина, на якій працює завод «Інтерпайп Сталь». Таким чином, у податковій фактично звинуватили «Інтерпайп» у тому, що компанія не купувала сировину, і протягом останніх чотирьох років виробляла метал, труби та колеса з «повітря». Податківців зовсім не збентежив той факт, що обсяг виробленої та відвантаженої готової продукції збігся з обсягами закупленого брухту, а сама компанія готова підтвердити це документально.

Представникам податкової прекрасно відомо, що проблема з ломом починається не з металургів. Завод — кінцевий покупець сировини, який завжди працює легально, а ось початок ланцюжка заготівлі металобрухту тіньовий, однак боротися з ним податківці не поспішають. У поточній ситуації їм простіше всі проблеми перекласти на легальний бізнес.

Денис Морозов, директор з економіки та фінансів «Інтерпайп», зазначив: «Здатність металургів виробляти сталь з нічого податкова служба намагається довести щороку. З 2013 року усі великі металургійні підприємства України отримують подібні претензії і всі рішення з донарахувань податків і штрафів були скасовані в судовому порядку.

Лише торік Верховний суд України прийняв 64 рішення, які підтвердили реальність угод з купівлі заводами сировини і необґрунтованість претензій ДПС. Наразі «Інтерпайп» Втормет» направив скаргу в ДПС України. Ми сподіваємося, що співробітники податкової переглянуть своє рішення, не чекаючи суду».

Цікаво, що торік «Інтерпайп» перерахував до бюджетів усіх рівнів 3,25 млрд грн податків.