Росія може тимчасово заборонити експорт металобрухту

Мінпромторг РФ

Російська влада розглядає можливість підтримки національної металургії шляхом обмеження імпорту металопродукції та заборони на експорт металобрухту. Про це повідомляє російське видання «КоммерсантЪ». На нараді, яку російський Мінпромторг наприкінці квітня провів за участю найбільших російських меткомпаній, обговорювалася ситуація в галузі, зокрема у сфері брухтозаготівлі.

Зазначалося, що через карантин брухтозаготівельні компанії стикаються зі зниженням збору брухту. Це тягне за собою дефіцит сировини для металургів і зростання цін. За даними «Руслома», минулого місяця обсяги збору в різних регіонах скоротилися на 20-80% порівняно з березнем.

За підсумками наради, Мінпромторг доручив галузевим асоціаціям проаналізувати баланс заготівлі та споживання. На основі цих матеріалів брухтозаготівлю можуть включити до переліку галузей, які найбільше постраждали від коронавірусу, а також запровадити тимчасову заборону на експорт металобрухту.

У свою чергу металурги пропонують стимулювати внутрішній попит за рахунок інвестиційних програм компаній ПЕК (будівництво Амурського газохімічного комплексу, проектів «Сила Сибіру-2» і «Балтійський ЗПГ», газохімічного комплексу в Усть-Лузі, програм з модернізації мереж ЖКГ, з мостобудування, портової інфраструктури). Однак частина зазначених проектів поки існує тільки на папері.

Також на нараді пропонувалося відновити антидемпінгове мито у розмірі 34,22% на суцільнокатані колеса «Інтерпайпу» й переглянути діючі квоти на ввезення китайських труб нафтогазового сортаменту на чергові п’ять років.