«Укрпромзовнішекспертиза»: ціни на брухт у травні коливатимуться від 230 до 250 доларів за тонну

Брухтозаготівля

На регіональних ринках ціни на металобрухт у квітні демонстрували позитивний тренд. Поповнення запасів і скорочення заготівлі металобрухту на внутрішніх ринках США та ЄС штовхали ціни вгору. Проте в другій половині місяця ціни коливалися в широкому ціновому діапазоні – попит скоротився, але постачальники відмовлялися йти на цінові поступки.

«Однак на початку травня ситуація погіршилася, й ціни на всі базові види металобрухту знизилися на всіх регіональних ринках. Причина падіння – високі запаси в імпортерів в умовах слабкого попиту на плоский і довгий прокат. Турецькі імпортери укладали невеликі угоди, при цьому їм вдалося домогтися зниження котирувань на базовий вид HMS 1&2 (80:20) до $240-250/т CIF», – відзначає Юрій Добровольський, заступник директора державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза» (УПЕ).

Відтак цінова кон’юнктура наприкінці першого тижня травня коливалася в діапазонах: ЄС, HMS 1&2 (80:20) FOB – $215-220/т; Азія HMS 1, CIF – $240-250/т; Туреччина, HMS 1&2 (80:20), CIF – $245-250/т; Україна 3А, FOB – $200-205/т.

За оцінками Юрія Добровольського, у травні зниження цін продовжиться у зв’язку зі збереженням негативного тренду в сегменті прокату, а також із наближенням закінчення Рамадану, святкування якого традиційно зумовлює падіння ділової активності на Близькому Сході та в Північній Африці. Крім того, негативно впливатимуть на ціни високі запаси сировини у імпортерів, які сформувалися у середині квітня.

«Чимало негативних факторів призведе до того, що рентабельність заготівлі металобрухту в США і ЄС наблизиться до нульового рівня, – резюмував Юрій Добровольський. – Як наслідок, багато заготівельних майданчиків просто зупинять свою діяльність до поліпшення ситуації. Тож прогнозований діапазон цін на брухт у травні коливатиметься у діапазоні $230-250 за тонну».