«Укрзалізниця» планує розібрати на брухт 7,7 тис. вагонів

Вагон

ПрАТ «Укрзалізниця» (УЗ) має намір протягом найближчих двох років розібрати на металобрухт 7727 вантажних вагонів. Про це повідомили у Центрі транспортних стратегій. Фахівці підрахували, що з 2019-го по перший квартал 2020-го в «Укрзалізниці» розібрали на брухт 1361 вантажних вагонів.

«Орієнтовна частка брухту, отриманого від рухомого складу (вид 4 і 501), становить 31,2%», – заявили у компанії. І додали, що торік не виставляли на продаж брухт від вагонів та іншого рухомого складу. Відтак, реалізований за рік брухт утворився протягом попередніх трьох років.

Нагадаємо, що наприкінці березня об’єднання підприємств «Укрметалургпром» звернулося до «Укрзалізниці» з проханням підвищити ефективність процесу реалізації металобрухту та активізувати списання вагонів. Компанія, своєю чергою, пообіцяла вжити відповідні заходи. Для УЗ є прийнятним варіант продажу списаних вагонів на власних осях, але за умови відсутності організаційних труднощів і справедливої ​​ціни. Згідно із заявою компанії, для цього необхідно забезпечити ритмічні відвантаження металобрухту, систематичні поставки пропану і газорізального обладнання на підприємства.

Загалом у поточному році «Укрзалізниця» планує реалізувати 276 тис. тонн брухту. Це втричі більше, ніж продали торік. Відзначимо, що наприкінці травня УЗ планує виставити на продаж 60 тис. т брухту чорних металів. Наразі перевізник обирає компанію для оцінки металобрухту.