Пандемія коронавірусу призвела до закриття 260 рудників

Золотий рудник

За даними дослідження, яке провела наприкінці квітня компанія S&P Global Market Intelligence, з початку березня через епідемію коронавірусу призупинили свою роботу 260 рудників і шахт у 33 країнах світу. З них більша частина припала на чотири країни — ПАР (54), США (42), Мексику (29) та Канаду (28).

Найбільше карантин вплинув на світовий ринок урану. У цій галузі, за даними Platts, закрилося 21 підприємство, внаслідок чого річний видобуток уранової руди може скоротитися на 11,8%. Цікаво, що після урану, найбільше постраждала платина. Тимчасове закриття 12 підприємств, переважно в ПАР, може призвести до скорочення світового виробництва металу на 3,3%. На видобуток інших популярних металів пандемія вплине незначною мірою. Так, закриття 100 срібних рудників, за оцінками Platts, знизить річний видобуток цього металу лише на 2,4%, а 51 мідних копалень — на 2,25%. Річне виробництво молібдену та паладію втратить близько 2%, цинку, золота та нікелю — 1%.

У Platts відзначають, що в кінці квітня — на початку травня гірничодобувні підприємства почали відновлювати свою роботу. Однак точно оцінити втрати галузі від пандемії можна лише після завершення пандемії.