Італійські метзаводи працюють із 40-50%-им завантаженням

Завод

Усі італійські металургійні компанії відновили своє виробництво до кінця квітня і сьогодні працюють з 40-50% — им завантаженням потужностей, повідомляє агентство S&P Global Platts. Прямі втрати від жорсткого карантину, який був оголошений в Італії у другій половині березня і тривав чотири тижні, оцінюються в 1-1,3 млн тонн сталі. В цей час промислові підприємства призупинили свою роботу, функціонували лише меткомбінати ArcelorMittal Italia та Arvedi.

За даними італійської металургійної асоціації Federacciai, березневе виробництво сталі в Італії склало 1,37 млн тонн. Це на 40,2% менше торішніх показників. Як і раніше простоює більшість автозаводів, підприємств з випуску автокомпонентів та будівельних майданчиків. Наразі вони готуються до запуску, але, очевидно, що протягом травня навряд чи зможуть повернутися на докризовий рівень. Італійські металурги поки не розраховують на швидке відновлення попиту на автомобілі, побутову техніку та іншу металургійну продукцію.

Можливості з розширення виплавки сталі в Італії також будуть обмежені через дефіцит металобрухту. Під час карантину впала його заготівля і припинилися поставки відходів з металообробних підприємств. За оцінками Platts, навіть при завантаженні потужностей міні-заводів на рівні 40-50%, металурги відчуватимуть дефіцит брухту до кінця травня.