Як металобрухт використовують у виробництві?

Брухт у промисловості

За останні роки збір вторинної сировини став доволі прибутковою справою і серйозним видом бізнесу. Вторинна переробка металу, насамперед, затребувана з точки зору економії ресурсів, але при цьому дозволяє зберегти природу плюс є засобом додаткового заробітку для звичайних громадян.

Усі види металевих відходів відносяться до металобрухту. Це можуть бути відходи від переробок металевих виробів і агрегатів; різні конструкції, деталі, частини обладнання, машин; металева стружка; рейки, арматура, труби тощо. Крім того, металобрухт має різні класи та види, які визначаються хімічним складом виробів.

Переробка лому відбувається у кілька етапів. Спершу брухт і сталеву стружку збирають, а потім відправляють на сортування. На етапі сепарації з брухту видаляють все сміття та неметалеві домішки. Потім отриману сировину розділяють на групи, згідно з хімічним складом та ваговими параметрами. Для цього використовують магнітні механізми та вібраційні конвеєри. Потім брухт розділяють на чорний та кольоровий. Важливо відзначити, що він має бути правильно порізаним та розібраним, адже після спеціального подрібнення з нього утворюють брикети — пресовані шматки, зручні у транспортуванні та для подальшої переробки. Завершує процес утилізації — переплавлення. Найчастіше його проводять на сучасному обладнанні, тому воно не займає багато часу.

Як використовують металобрухт у промисловості?
Останнім часом кількість металів, які використовуються для виробництва різноманітної продукції, значно зросла. Насамперед це стосується промисловості. Брухт кольорових металів успішно застосовується у: металургії, виготовленні металевих конструкцій; машинобудуванні; випуску прокату; будівництві; радіоелектроніці, радіотехніці; авіаційній промисловості; сфері складних технологій. Така затребуваність матеріалу насамперед пов’язана із прекрасними експлуатаційними властивостями кольорових металів, стійкістю до хімічних реагентів, корозії та чудовими показниками електро- та теплопровідності.

Також кольорові метали використовуються для виготовлення деталей і елементів автомобілів, літаків та кораблів. Металоконструкції знайшли широке застосування у будівництві, а дорогоцінні метали — у виробництві ювелірних прикрас, столових приладів, або ж медичного обладнання. Наприклад, сплав платини та іридію використовують для виготовлення хірургічних інструментів, ізотопи іридію застосовуються у променевій терапії, а паладій та золото незамінні у стоматології.

Чорний металобрухт, як і кольоровий, також доволі затребуваний, завдяки своїй міцності, стійкості до різних механічних впливів та низькій ціні. У промислових цілях найчастіше використовують великі шматки брухту сталі та чавуну, а також сталеву стружку. Грамотна утилізація та сучасне обладнання дозволяють створити з них вироби, які мають високі експлуатаційні властивості та не поступаються новим за якістю.

Чому важливо переробляти металобрухт?
Якщо не стежити за накопиченням відходів, вони можуть завдати значної шкоди екології та природі в цілому. Деякі види кольорових металів можуть бути токсичними, тому зберігати їх небезпечно. До того ж своєчасна переробка металобрухту дає можливість меткомбінатам зменшити власні витрати та не використовувати дарма природні ресурси.