На світовому ринку очікується надлишок міді

Рудник

Експерти S&P Global Market Intelligence очікують, що у поточному році падіння попиту на мідь, викликане економічною кризою та карантинними заходами в рамках боротьби з епідемією коронавірусу, буде більшим, ніж скорочення виробництва цього металу. У зв’язку з цим баланс на світовому ринку зміститься від дефіциту до надлишку сировини.

Згідно з прогнозом, наприкінці 2020-го пропозиція перевищить попит на 41 тис. тонн. Аналітики ICSG погоджуються з тим, що попри зупинку низки мідних рудників, попит на метал скорочується ще швидше. Як вважає аналітик Platts Томас Рутланд, баланс на світовому ринку міді в поточному році залежатиме перш за все від Китаю, на частку якого припадає майже 50% глобального споживання. Фахівець оцінює попит на мідь в КНР у поточному році в 11,1 млн тонн. Це на 3,3% менше, ніж торік. Втім, на його думку, китайський ринок міді вийде зі спаду у другій половини поточного року, що створить додаткові умови для підвищення цін на метал.

Варто відзначити, що останнім часом виробництво міді, через простій видобувних потужностей, скорочується Так, уряд Перу, другого за величиною виробника міді у світі, вирішив продовжити жорсткий карантин до 26 квітня. Усі мідні та цинкові рудники в країні припинили видобуток, а австралійська компанія MMG, якій належить найбільше в країні підприємство Las Bambas, де торік видобули понад 380 тис. тонн міді в концентраті, оголосила форс-мажор.