П’ять помилок, яких слід уникати при здачі металобрухту

Сортування металобрухту

Процес здачі металобрухту, попри уявну простоту, має свої підводні камені, про існування яких часто дізнаєшся на власному гіркому досвіді. Щоби їх уникнути, ми розкажемо про п’ять найпоширеніших помилок, які допускають власники брухту, намагаючись швидше продати свій товар.

Головне ціна, а не репутація
Будемо відверті: готуючись до здачі металобрухт, мало хто детально вивчає репутацію компанії. Найперше людей цікавлять ціни, а вже потім усе інше. Однак такий підхід спрацьовує не завжди. Часто вищу ціну за метал перекупники та недобросовісні компанії компенсують махінаціями з вагами, неправильним визначенням типу металу і його подальшим прийманням за заниженою ціною. Варіантів може бути маса, тому перед тим, як здавати металобрухт, не полінуйтеся дізнатися більше про брухтозаготівельника: почитайте відгуки, оцініть сервіс (сайт, телефони для зв’язку), дізнайтеся, чи є у компанії ще пункти прийому, де знаходиться головний офіс. Таке “розслідування” не займе багато часу, однак допоможе вам уникнути неприємностей у майбутньому.

Сорти металобрухту? Ні, не чув
Доволі поширена помилка, оскільки більшість людей мало знайомі із класифікацією сортів брухту. Ще більше цю плутанину посилюють пункти прийому, самостійно вирішуючи з якими металами їм працювати. Однак, це зовсім не означає, що вам, як власнику, не потрібно знати, з яким видом брухту ви маєте справу. Зауважимо, що мова не йде про звичайний поділ на чорні та кольорові метали. Наприклад, якщо ви здаєте мідь, то повинні уявляти до якого сорту вона відноситься: “міксу”, “блиску”, кускової чи стружки. Якщо це алюміній, то який: харчовий, електротехнічний, моторний профільний чи побутовий? Знаючи відповіді на ці питання, ви зможете отримати кращу ціну на свій товар.

…А як щодо поточних ринкових цін?
Мідь вгору або вниз цього тижня? А що зі сталлю чи алюмінієм? Дехто забуває, що здача металобрухту дуже схожа на продаж уживаної машини. Принцип той самий: якщо ви не знаєте ринкової вартості свого товару, то як зможете позбутися його за кращою ціною?

Попереднє сортування не обов’язкове…
Керуючись цією тезою, ви ризикуєте продати партію металобрухту за ціною найдешевшого металу в ній. Також не варто розраховувати на те, що працівники пункту прийому будуть настільки люб’язними, що дозволять вам відсортувати брухт на своїй території. Робіть це заздалегідь!

…як і попередня обробка
Чи знали ви, що оголений провід часто можна продати втричі дорожче за ізольований? А все тому, що працівникам пункту прийому не треба витрачати час і сили на його обробку. Доволі очевидний факт, яким часто нехтують власники брухту. Як і тим, що позбавляючись від ізоляції, решток пластмаси чи гуми, вони збільшують компактність свого металу і спрощують його транспортування.