Ціни на брухт у квітні можуть знизитися на 1 тис. грн

Металобрухт ціна

У квітні поточного року вартість брухту чорних металу на українському ринку може впасти відразу на 1000 грн за тонну під впливом світових тенденцій. Про це повідомив представник однієї з брухтозаготівельних організацій.

«На початку березня нам вдалося «продавити» металургів, тож вони, під погрозами дефіциту брухту, підвищили ціни одразу на 250 грн за тонну. Але далі вже неможливо ігнорувати світові тенденції, тому ми чекаємо різкого падіння котирувань», — відзначив брухтотрейдер. За його словами, чергове зниження цін металурги запланували на 6 квітня (до 4500 грн за тонну). При цьому він нагадав, що перше зниження ціни відбулося ще 25 березня — на 100 грн / т, друге — з 1 квітня ще на 150 грн / т — до поточних 4600 грн / т.

«У минулому місяці ціну за тонну брухту вдалося утримати на лютневому рівні. Однак металурги продовжують наполягати на радикальному зниженні цін. За цей же період імпортний брухт у Туреччині подешевшав на 1350 грн за тонну, а на місцевому ринку ціна впала на 1000 грн за тонну під впливом здешевлення квадратної заготовки», — підкреслив трейдер, і додав, що квітневе зниження цін на брухт в Україні може коливатися у діапазоні від 800 грн до 1000 грн за тонну.

Нагадаємо, що в березні поточного року на світовому ринку брухту котирування найпопулярнішої сировини HMS 1/2 (80:20) впали до $ 207 / т CFR Туреччина. У січні ціна трималася на рівні максимальних $ 300-305 / т CFR Туреччина.