Особливості прийому побутового брухту

Побутовий металолом

В умовах постійного накопичення вторинної сировини питання її утилізації стає все актуальнішим. На щастя, металобрухту це не стосується, адже сьогодні існують ефективні способи його переробки. Сотні кілограмів непотрібного «заліза» знайдуться, напевно, в кожному гаражі. На промислових майданчиках вага такого сміття обчислюється тоннами. Під «залізом» найчастіше розуміють чорні та кольорові метали, а також сплави на їхній основі. Не всі вироби з металу можна здати в приймальний пункт, одна значну частину металевого сміття можна утилізувати.

Алюмінієві бляшанки
Найпоширеніший вид брухту, який за обсягами випереджає діловий лом та промислові відходи. Алюмінієва бляшанка — твердий та безпечний вид сировини, а його переробка не викликає труднощів. Єдиний його недолік — мала вага. Тож щоб заробити на брухті алюмінієвих бляшанок, потрібно оперувати великими партіями.

Автомобільні запчастини
Для багатьох машина — давно не розкіш, а звичний засіб пересування. Проблеми починаються тоді, коли машина виходить з ладу. Зберігати її ніде або дорого, продати зовсім стару машину у якості транспорту майже неможливо. Тому найпростіший шлях позбутися від мотлоху — здати його на металобрухт. Середня вага автомобіля — 1 тонна. Засмічення (інші матеріали і елементи в складі корпусу) складають приблизно 30% від цієї цифри. Якщо їх позбутися (самостійно зняти гуму, пластмасу, скло), цей відсоток можна зменшити. Часто запчастини та елементи салону можна продати, а чорний і кольоровий брухт відсортувати і здати дорожче. Звичайно, уся процедура вимагає додаткових зусиль, але результат того коштує.

Залізні гаражі
Залізні гаражі, у їх звичному для нас вигляді, сьогодні залишилися лише у країнах колишнього СРСР. Найчастіше ці металеві бокси служать складами, в яких господарі тримають інший свій непотріб. Тому ж, хто вирішив позбутися від цієї споруди, головний біль гарантований. Через це людям простіше про них «забути», аніж утилізувати. А дарма. Річ у тім, що вага стандартного залізного гаража складає близько 1.5 — 2 тонн. Тож якщо його вдасться самотужки демонтувати, розрізати і відвезти в пункт прийому, винагорода вас приємно здивує.

Старі чавунні вироби
Будьмо відвертими, власники старих ванн не поспішають з ними розлучатися. Часто їх відвозять на дачу, в гаражі, роблять з них басейни або садові меблі. Особливо цінуються чавунні ванни, оскільки вони практично не зношуються. Водночас
ванна з чавуну — доволі цінний вид брухту. Проблема полягає в її демонтажі та доставці до пункту прийому. Однак позбутися від мотлоху можна без витрат — скупники металу демонтують та вивезуть таку ванну власним коштом. Окрім самих ванн, пункти прийому залюбки купують чавунні радіатори опалення та каналізаційні труби.