Китай відновив роботу 98% промпідприємств

Промисловість КНР

Нормальний виробничий цикл відновлений майже на всіх базових промислових підприємствах Китаю. Про це повідомив журналістам заступник міністра промисловості та інформаційних технологій КНР Сін Гобіно. Він зазначив, що майже 90% робітників і службовців цих підприємств вже повернулися на робочі місця. Одночасно на 76% відновилася робота підприємств малого і середнього бізнесу, наростають темпи роботи на будівельних об’єктах, заявив чиновник.

Разом з тим посадовець підкреслив, що пандемія коронавірусу негативно вплине на зовнішню торгівлю Китаю. «Поширення інфекції у глобальному масштабі неминуче позначиться на виробничому циклі, ланцюжку поставок та зовнішній торгівлі Китаю», — підкреслив фахівець. Чиновник зазначив, що в січні-лютому поточного року обсяг китайської зовнішньої торгівлі скоротився на 9,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в тому числі експорт — на 15,9%.

У зв’язку з подальшим поширенням пандемії коронавірусу, «ситуація з імпортом і експортом в нашій країні може ще більше погіршитися», констатував заступник міністра, додавши, що «необхідно уважно стежити за розвитком ситуації і бути готовим до швидкого реагування».

Варто відзначити, що за минулу добу в КНР виявили лише один випадок зараження коронавірусом безпосередньо на території Китаю.