Китайські металурги очікують зростання виробництва сталі у другому кварталі

Металургія


Металургійні підприємства Китаю очікують зростання виробництва сталі в другому кварталі, що посприяє стабілізації цін на залізну руду. Про це свідчить опитування учасників ринку, проведене S&P Global Platts.

72% респондентів очікують, що китайські металурги збільшать виробництво сталі у другому кварталі. Половина опитаних учасників впевнені в супутньому зростанні попиту на залізну руду. Третина вважають, що потреба металургів у сировині залишиться на рівні першого кварталу.

Більшість (38%) впевнені, що ціни на залізну руду збережуться на рівні $80-90/т, а 28% очікують зниження до $70-80/т. Третина китайських металургів (35%) очікують, що місцевий ринок сталі повністю відновиться до травня, чверть – до червня. Більш оптимістичний прогноз дають 25% респондентів – на їхню думку, ринок відновиться до квітня.

«Ми очікуємо нормалізації китайського ринку наприкінці квітня, але існує велика невизначеність через епідемію за межами Китаю», – повідомив один з підприємців з північного Китаю. 37% респондентів очікують зростання попиту на сталь за рахунок інфраструктури. 19% респондентів називають будівництво ключовим споживачем.

Кореспонденти Platts поспілкувалися із провідними фахівцями 32 компаній, серед яких були представники китайських заводів, місцеві та міжнародні трейдери, а також гірничодобувні компанії.