Світові котирування на кольорові метали припинили падіння

Шанхайська ф'ючерсна біржа

У четвер, 19 березня на Лондонській біржі металів (LME) мідь із поставкою через 3 місяці подорожчала на 2%. Однак зростання ціни не дозволило закріпитися їй нижче психологічно важливої ​​позначки у 5000 доларів за тонну.

«Розпродажі у секторі кольорових металів були особливо агресивними протягом останніх днів, і котирування міді просіли приблизно на 8%, наблизившись до показників п’ятирічної давнини (4318 доларів за тонну) на азійських торгах, — відзначив у своїх коментарях аналітик ED & F Man Едвард Майєр. — При такому рівні котирувань тиск на гірничопромислові компанії і мідеплавильні заводи буде наростати в бік скорочення виробництва і згортання планів розширення, а також урізання капітальних вкладень або навіть скорочень «по всіх фронтах».

Однак вже на ранкових торгах у Шанхаї ціни кольорових металів зросли. Це сталося після того, як центробанки Європи та США заявили про готовність підтримати економіку держав на тлі пандемії коронавірусу. Відтак, цинк продемонстрував найкращі результати на ShFE серед кольорових металів — травневий контракт на цинк подорожчав на 3,3% — до $ 2,099 за тонну. Свинець з поставкою в травні зріс у ціні на 2,28% — до 1320 юанів за тонну. Ціна олова підвищилася на 1,89% — до 110230 юанів за тонну. Алюміній травневої поставки додав у вартості на 1,4% — до 11970 юанів за тонну. Врешті нікель подорожчав на 0,28%, фінішувавши на позначці 95520 юанів за тонну.

«Паніка на ринку трохи пом’якшала, що сприяє зростанню ціни, проте кольорові метали все ж зберігають чутливість до заголовків світових новин про епідемію коронавірусу», — говорить один з шанхайських аналітиків. Раніше різке зниження ціни міді викликало зупинку торгів фізичною міддю в Китаї та змусило трейдерів зайняти вичікувальну позицію.