Коронавірус починає впливати на європейську металургію

Фольксваген

Надзвичайні карантинні заходи, які запровадили у низці європейських країн, почали негативно впливати на регіональну металургійну промисловість, повідомляє Argus Media.

Станом на 16 березня призупинили свою роботу кілька металургійних підприємств в Італії та Німеччині. Решта заводів поки працюють. На італійських підприємствах співробітники носять маски та рукавички й повинні перебувати на відстані не менше метра один від одного. Всіх, кого можна, переводять на дистанційну роботу. Деякі підприємства зі Східної Європи відзначають погіршення транспортного сполучення з Італією. Німецькі компанії повідомляють, що повинні отримувати спеціальні дозволи на кожну поїздку, що уповільнює логістику. З великих споживачів металу найменше завантаження мають автомобільні заводи. Корпорація Fiat ще 11-12 березня зупинила всі свої підприємства в Італії. Opel і Volkswagen можуть пригальмувати роботу своїх складальних цехів вже найближчим часом.

На думку аналітика російського рейтингового агентства АКРА Максима Худалова, якщо ситуація у найближчому майбутньому не покращиться, європейським металургійним компаніям доведеться скорочувати виробництво сталі та прокату в другій половині 2020-го та першій половині 2021-го років. Американські металургійні компанії, згідно з опитуванням, проведеним S&P Global Platts, поки не відчувають проблем через пандемію. Але, як зазначає компанія Steel Dynamics Inc., вони вже розробили плани дій, на випадок екстремальної ситуації.