Кольорові метали дешевшають на тлі кризи фондового ринку

Виробництво металу

12 березня вартість тримісячного контракту на нікель, у ході торгів на Лондонській біржі металів, знизилася більш ніж на 5%. При цьому 16 тис. тонн металу повернули на склади. В ході сесії ціна нікелю досягла максимуму 12 495 доларів за тонну, перед цим впала до мінімуму 11 735 доларів за тонну і фінішувала на відмітці 11 830 доларів за тонну.

Базова ціна алюмінію також демонструвала ознаки слабкості — підсумкові котирування металу зупинилися на позначці 1656 доларів за тонну. Зниження запасів алюмінію на LME не змогли підштовхнути його ціну. Загальний обсяг запасів алюмінію на складах біржі склав 994,675 тис. тонн, що, за словами аналітика Енді Фаріди, на 32% нижче рівня запасів металу наприкінці минулого року.

«Сукупні світові запаси алюмінію знизилися на 14%, попри помітний приплив металу на склади Шанхайської ф’ючерсної біржі, — відзначив фахівець. — Сприятлива цінова різниця між котируваннями продовжує стимулювати інвесторів в метали не накопичувати алюміній на зареєстрованих складах».

На ранкових торгах у Шанхаї 13 березня котирування цін кольорових металів демонстрували негативну динаміку, відображаючи загальну слабкість ринків. Страх інвесторів перед поширенням епідемії коронавірусу викликав нове падіння американського фондового ринку. Індекси Dow Jones Industrial Average (DJIA) і S&P 500 Index побили антирекорд 1987 року, просівши на 9,99% та 9,5% відповідно. В Японії та Гонконзі індекси Nikkei Stock Average і Hang Seng втратили 8,11% і 5,66%, Shanghai Composite Index знизився на 3,32%.

Олово продемонструвало найгірші результати в комплексі. Червневий контракт на метал знизився до 128,590 тис. юанів (18 358 доларів за тонну), втративши у ціні 4%.