Валентин Макаренко: Детінізація збільшить інвестиції у брухтопереробку

В. Макаренко Інтерпайп

Ухвалення законопроекту №2426 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом)» сприятиме збільшенню інвестицій у брухтопереробку. Про це заявив голова правління «Інтерпайп Втормет» Валентин Макаренко в інтерв’ю виданню «Метал-Експерт».

«Якщо інвестор бачитиме сприятливі умови для заготівлі брухту, стабільні джерела його утворення та об’єми споживання, то зможе ефективніше розрахувати свої фінансові вкладення, терміни окупності інвестицій та можливий прибуток», — зазначив він.

Також представник компанії підкреслив, що сьогодні це практично неможливо. «Інвестиції в устаткування, яке коштує мільйони доларів, — це сьогодні зона колосального ризику. Тому якщо закон буде прийнятий і реалізований, він дасть потужний поштовх до розвитку брухтозаготівельної галузі загалом», — упевнений очільник «Інтерпайп Втормет».

«Сьогодні демонтаж з метою збору брухту коштує чималих грошей. Якщо раніше ми говорили про вартість демонтажу на рівні 200-300 грн на тонну, оскільки лом лежав практично на поверхні, то сьогодні це вже понад 1000 грн. Парадокс полягає у тому, що знизити вартість демонтажу допоможе техніка, на придбання якої у брухтовиків елементарно не вистачає коштів», — резюмував Валентин Макаренко.

Нагадаємо, 14 січня Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект №2426 про детінізацію ринку металобрухту. За проголосували 313 народних депутатів. 5 лютого парламентський комітет з питань економічної політики підготував документ до другого читання, врахувавши попередні правки.