Все, що необхідно знати про прийом брухту олова та його сплавів

tin

Брухт олова — доволі затребуваний продукт на ринку вторинної сировини, популярність якого пояснюється кількома факторами: постійним зростанням попиту на метал та скороченням світових запасів олововмісних руд. Через це переробка брухту олова стає все актуальнішою.

Фактично, як і лом будь-яких кольорових металів, брухт олова можна розділити на п’ять категорій, згідно з вартістю у пунктах прийому металобрухту. Це чистий метал (вміст олова має бути не меншим 97% від маси), сплави, де олово є базовим компонентом (ціна знову ж таки залежатиме від вмісту металу), стружка, луджена жерсть, шлаки та шлами, а також інші олововмісні відходи.

На практиці зустріти вироби з чистого олова доволі складно. Зазвичай, атрибутика і прикраси зроблені з п’ютера — сплаву, який не схильний до олов’яної чуми, а переважна частина посуду, при детальній перевірці, всередині виявляється мідною. Тож не дивно, що сьогодні найпоширенішими видами брухту олова є його сплави. В першу чергу це бабіти, де в залежності від марки, питома маса металу може становити від 15 до 90%, олов’яна бронза, британський метал (сплав з сурмою), п’ютер (матеріал для ковки) та припої з високим вмістом свинцю.

Останні найчастіше потрапляють до приймальних майданчиків, тому їх слід розглянути детальніше. Припої містять у своєму складі олово та свинець, процентний вміст яких залежить від марки. Температура плавлення цих м’яких сплавів не вище 300 ° C, а використовуються вони для пайки та з’єднання між собою різних заготовок і деталей.

Низька температура плавлення олов’яно-свинцевих сплавів дозволяє запаювати вироби, не завдаючи шкоди основним матеріалам продукції. Переважно припої на основі олова і свинцю використовуються у галузі виробництва електронних пристроїв, де з їх допомогою комплектуючі приєднуються до плат. Інша сфера застосування припоїв — виготовлення різних агрегатів, що містять мідь і латунь.

Нижче ми наводимо основні марки олов’яно-свинцевих сплавів, які можна продати приймальним пунктам:

ПОС 30 (вміст олова 30%, свинцю 70%) — застосовується для пайки сталевих та мідних виробів і деталей;

ПОС 40 (вміст олова 40%, свинцю 60%) — використовується для з’єднання металевих виробів, які проводять струм;

ПОС 50 (вміст олова 50%, свинцю 50%) — застосовується для пайки виробів, де необхідно отримати високу міцність;

ПОС 61 (вміст олова 61%, свинцю 39%) — зазвичай використовується в радіотехніці для монтажу комплектуючих;

ПОС 90 (припій з найбільшим — 90% вмістом олова) — використовується в ювелірних роботах.

Як і брухт металу, кожна марка припою оцінюється по-різному. Свинець набагато дешевший за олово, а отже чим менше його в сплаві, тим вища вартість припою в приймальних пунктах. Варто відзначити, що оскільки брухт олова не належить до категорії рідкоземельних і дорогоцінних металів, особливих вимог до його прийому немає. Головне, щоб метал був чистим і компактним.