Брухт алюмінієвих бляшанок: особливості формування ціни

Прийом алюмінієвих бляшанок

Майже півстоліття минуло з того часу, як алюміній вперше використали для виготовлення тари для напоїв. Сьогодні існують, як мінімум, три основні причини, чому саме алюміній ідеально підходить для зберігання і транспортування газованих напоїв. Це стійкість до корозії, легка вага металу та його висока теплопровідність. Серед інших переваг алюмінію — низький рівень витрат на виробництво та простий, у порівнянні з міддю, сталлю і цинком, процес переробки.

За статистикою, саме бляшанки з-під газованих напоїв становлять більшу частку алюмінієвого металобрухту, який потрапляє до пунктів прийому. По цьому показнику вони навіть випереджають вироби з ділового брухту та відходи промисловості.

Дехто помилково вважає, що в пунктах прийому платять за кожну алюмінієву бляшанку. Але зазвичай мова йде про ціну за партію — або від кілограма, або від тонни. Щоправда, деякі компанії гарантують прогресивний підйом ціни постачальникам, які стабільно здають понад 500 кг брухту бляшанок за один раз.

Втім, процес здачі цього виду вторинної сировини може бути не таким простим, як здається на перший погляд. Усе через низку вимог, які висувають до нього спеціалізовані пункти прийому. Насамперед вони стосуються сортування бляшанок, їх попереднього очищення від бруду, етикеток та іншого сміття, відсутності радіаційного забруднення. Здаючи партію алюмінієвих бляшанок на металобрухт, пам’ятайте, що вона повинна містити не менше 90% чистого алюмінію і не мати у своєму складі домішок інших металів. А також бути повністю розмагніченою — інакше додаткової перевірки не уникнути. Плюс до всього, якщо ви замовили послугу вивезення брухту, компанія-покупець може зажадати його пресування у спеціальні тюки — для зручності навантаження.

В середньому, один пункт прийому металобрухту відправляє на переробку до 3 тонн алюмінієвих бляшанок за сезон. Зазвичай, їхня вартість коливається в одному діапазоні зі звичайним брухтом та стружкою алюмінію. Винятком можуть стати партії бляшанок для аерозолів, забракованих виробником. У таких випадках, через наявність у складі сировини лудженої сталі, її приймають як чормет категорії 12А.