Світове споживання сталевого прокату у минулому році зросло на 3,9%

Сталеве виробництво

За підсумками минулого року, глобальне споживання сталевого прокату досягло 1,775 млрд тонн, що на 3,9% вище показників 2018-го. Про це повідомив Ігор Тонєв, генеральний директор компанії «Метінвест-СМЦ» під час виступу на VIII Національній конференції учасників ринку сталевого будівництва.

Драйвером зростання у минулому році став Китай, на частку якого припадає половина всього обсягу споживання сталевого прокату — 900 млн тонн (+ 8%). Позитивну динаміку споживання також продемонстрували Індія (+ 5%) та країни Південно-Східної Азії. Водночас у Туреччині та країнах ЄС був зафіксований спад.

В Україні споживання сталевого прокату за підсумками року склало 4,8 млн тонн. «Україна сьогодні знаходиться у червоній зоні. Всупереч усім прогнозам, споживання сталі в Україні не виросло, а, навпаки, впало. І це при тому, що Україна сьогодні споживає сталі на душу населення вдвічі менше середнього значення у світі. Сьогодні наша норма споживання сталі становить приблизно 100 кілограмів, тоді як у світі — понад 200 кілограмів. У сусідній Польщі, до прикладу, цей показник сягає 400 кілограмів», — відзначив Ігор Тонєв.

Про аномалію свідчить і той факт, що внутрішній ринок стає все важливішим для виробників металургійної продукції, оскільки у світі посилюється практика протекціонізму, яка призводить до закриття зовнішніх ринків.