Металурги та брухтовики заявляють про упереджене ставлення з боку податкової

Металолом

Податкові органи упереджено ставляться до підприємств металургійної та брухтозаготівельних галузей. Про це йдеться у листі президента об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександра Каленкова та президента Української асоціації вторинних металів Володимира Бублея до голови Державної податкової служби Сергія Верланова.

Керівники асоціацій підкреслили, що у підприємств металургійної та брухтозаготівельних галузей існують сумніви, щодо правильності трактування співробітниками ДПС фіктивних договорів на постачання металобрухту на металургійні та ливарні заводи.

У документі наголошується, що контролюючі органи, проводячи планові та позапланові перевірки платників податків на предмет дотримання останніми податкового законодавства, використовують відомості отримані з внутрішніх баз даних ДПС, а також з інших джерел, зокрема протоколів допитів свідків у кримінальних справах (які потім не приймаються в якості доказів судами), і в багатьох випадках приходять до помилкових висновків про те, що контрагенти металургійних підприємств є фіктивними.

За підсумками даних перевірок складаються акти і податкові повідомлення-рішення, в результаті чого металургійним підприємствам нараховуються додаткові фінансові зобов’язання, а також накладаються штрафні санкції. Крім цього, співробітниками податкової в процесі перевірок не тільки формуються припущення щодо господарських операцій між контрагентами, а й встановлюються конкретні факти фіктивних угод і як наслідок здійснюються фінансові донарахування. У листі підкреслюється, що суми претензій податкових органів до окремих підприємств обчислюються мільярдами гривень.

«Заготівельники металобрухту також потрапляють під активні перевірки органів ДПС в результаті яких, багато хто з них, без істотних на те підстав, звинувачуються у веденні» фіктивного «бізнесу і страждають від накладення багатотисячного штрафів і надуманих кримінальних проваджень, які перебувають в процесі досудового слідства роками, що призводить до зловживань з боку слідчих органів», — йдеться в листі.

Як наслідок, брухтовики та металурги змушені доводити в судах безпідставність таких звинувачень. Надавати докази, що ними не порушені вимоги податкового законодавства, що господарські операції між контрагентами фактично відбулися і привели до змін в активах контрагентів, що сировину купили, доставили кінцевим споживачам та переробили на металургійних і ливарних підприємствах без порушення вимог чинного законодавства.

«Як свідчить судова практика минулих років, більшість адміністративних позовів про неправомірність дій податкової служби і про скасування податкових повідомлень-рішень, поданих платниками податків, задоволені в повному обсязі. Це свідчить про упередженість контролюючих органів під час проведення перевірок.», — йдеться в листі.

Голови асоціацій також звернулися до очільника ДПС із проханням провести зустріч з представниками металургійної та брухтозаготівельних галузей для розв’язання проблемних питань.