Індонезія планує спростити імпорт металобрухту

Металлолом

Уряд Індонезії хоче спростити правила, які регулюють імпорт металобрухту в країну, щоб забезпечити місцевих виробників сталі сировиною та знизити об’єми ввезення заготовки. Про це заявив міністр промисловості країни.

Нагадаємо, що торік Індонезія різко посилила порядок ввезення в країну відходів та сміття з інших країн. Металобрухт внесений до переліку небезпечних матеріалів, тому для його імпорту потрібні спеціальні ліцензії та численні дозволи.

За словами посадовця, виключення металобрухту з цього переліку дозволить Індонезії збільшити імпорт сировини до близько 5 млн тонн щороку та підвищити рівень завантаження потужностей національних виробників сталі. Сьогодні цей показник, через дефіцит сировини, складає близько 40%. До того ж індонезійські металурги вже давно скаржаться на конкуренцію з боку імпортної сталевої продукції особливо з Китаю. Торік індонезійський імпорт сталі виріс на 6,3% в порівнянні з 2018-им.

За розрахунками Міністерства промисловості, безперебійні поставки металобрухту в країну дозволять індонезійським компаніям покрити близько 70% національних потреб у сталевій продукції та зменшити залежність від зовнішніх закупівель.