Особливості прийому брухту трансформаторів

Силові трансформатори відносяться до розряду промислового устаткування, яке забезпечує адаптацію величин напруги шляхом поетапного перетворення енергії. На ринку вторинної сировини особливою цінністю користуються старі пристрої. Вони мають у своєму складі сталь, мідь та масло, які не містять присадок, завдяки чому і коштують дорожче за сучасні аналоги. Розглянемо основні складові трансформаторів, які користуються найбільшим попитом у пунктах прийому металобрухту. Це трансформаторна мідь, електротехнічна сталь та масляні радіатори.

Трансформаторну мідь ще називають “шиною”, а її популярність на вторинному ринку зумовлена високою якістю металу. Це практично чисті зразки міді, провідні властивості якої стоять на другому місці після срібла. Матеріал за якістю додатково поділяють на такі види: м’який відпалений (М), напівм’який (ПМ) та твердий (Т). Стрижні з конструкційної частини трансформаторів, окрім чудових провідних властивостей, володіють механічною міцністю та жорсткістю, а для їх виготовлення використовують напівм’яку мідь.

Електротехнічна сталь — ще один матеріал, який утворюється під час демонтажу трансформаторів. Зазвичай, являє собою сплав заліза з вуглецем, доповненого кремнієм. Саме наявність кремнію перетворює її на м’яке феромагнітне залізо, яке використовується в знакозмінних полях. Для пунктів прийому брухту найбільше значення мають наступні параметри електросталі: спосіб отримання матеріалу (холоднокатаний чи гарячекатаний), товщина листів, дроту, інших форм (коливається від 0,05 мм до 2 мм), наявність отворів, пайок, рік випуску обладнання. Перед тим як здавати трансформаторну сталь, її обов’язково слід очистити від ізоляційних лакофарбових покриттів та іржі. В іншому випадку це може значно вплинути на кінцеву вартість брухту.

Пункти прийому також зацікавлені у купівлі масляних радіаторів, які виконують роль резервуарів у трансформаторах. Вони бувають кількох видів: внутрішніми та зовнішніми. Внутрішніми радіаторами комплектують обладнання безпосередньо на виробництві. У ролі зовнішніх апаратів виступають навісні сталеві труби (овальні або круглі), які спеціальним чином кріпляться до бака. Саме вони, разом із радіаторними кранами із нержавіючої сталі, користуються попитом серед брухтовиків.

Зазвичай, самостійний демонтаж і здача трансформатора по частинах економічно вигідніший. Однак, щоб уникнути елементарних втрат при неправильному демонтажі (наприклад, витікання масла), підприємці рекомендують користуватися послугами професіоналів. Річ у тім, що спеціалісти не лише добре знають місця розташування заглушок, а й вміють точно визначати грань між типами сталі та гарантують якісне очищення цінних елементів трансформатора від сторонніх домішок.