Законопроект про детінізацію ринку металобрухту погодили для другого читання

Заготівля брухту

Парламентський комітет з питань економічного розвитку схвалив для другого читання законопроект №2426 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом)». Відповідне рішення прийняли на засіданні комітету в середу.

Як повідомив один з авторів законопроекту, народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, до документу внесли низку поправок.

«Ми уточнили визначення приймальних пунктів. Якщо раніше приймальні пункти могли бути лише на території спеціалізованих підприємств, то тепер приймальний пункт може бути окремим суб’єктом господарювання, який відповідає певним вимогам», — пояснив народний обранець.

Також комітет погодився з вимогою фіксувати операції з сировиною на відео (із подальшим його збереженням протягом 3-х місяців) та запровадити розрахункові квитанції при покупці металобрухту у фізичних осіб. Окрім цього комітет врахував побажання телеком галузі, щоб кабелі та елементи телекомунікаційного обладнання приймали лише ті об’єкти господарювання, які мають на це відповідну ліцензію.

«Ми ввели реєстр підприємств, які займаються брухтозаготівлею. Цей реєстр буде існувати на сайті Міністерства економічного розвитку і матиме повідомчий, а не дозвільний характер», — констатував нардеп. Також посадовець додав, що правками скасовується атестація метпідприємств та поняття експортного сертифіката.

Якщо ж закон таки приймуть, то, ймовірно, він набуде чинності лише через 3 місяці з дня публікації. «Це зроблено для того, щоб Кабмін та інші центральні органи виконавчої влади привели свої підзаконні акти у відповідність до вимог нового закону», — резюмував парламентарій.