Особливості прийому брухту алюмінієвих радіаторів

Алюміній володіє хорошою теплопровідністю та тепловіддачею. Він не боїться корозії та не руйнується при регулярному використанні у нагрітому до відносно невисоких температур середовищі. До того ж це доволі поширений метал, який не втрачає своїх властивостей при повторній переробці. Усі ці переваги призвели до того, що алюміній активно використовується при виробництві найрізноманітнішого теплового і холодильного устаткування, в першу чергу в опаленні, електронній і радіотехнічній промисловості та машинобудуванні.

Якщо говорити про радіаторні елементи опалення, то вони поділяються на: литі, їх виготовляють під тиском; секційні (виготовляють на екструдері, а потім з’єднують з колекторами за допомогою зварювання або ж методом пресування); анодовані, у конструкції яких використовують алюміній найвищої якості. Щодо охолоджувачів у радіоелектроніці, то вони бувають двох видів: ребристими та голчастими. Автомобільний радіатор, у свою чергу, складається з місткості для охолоджувальної рідини, трубок і елементів, що поліпшують теплообмін. До останніх відносяться: пластини (переважно в застарілих моделях) та гофровані смуги (стрічки).

Алюмінієві автомобільні радіатори користуються популярністю завдяки своїй низькій вартості та здатності ефективно охолоджувати двигун автівки. Тривалий час їх робили з міді, проте у сучасних авто використовують легші та дешевші алюмінієві пристрої. Попри те, що вони чудово охолоджують двигуни практично будь-якої потужності, зношування або механічні пошкодження нерідко виводять їх з ладу. При цьому ремонт уживаних радіаторів часто не приносить результату, тому найкращим варіантом буде утилізувати весь вузол.

Пункти прийому купують брухт автомобільних радіаторів без обмежень за кількістю та якістю. Його кінцеву вартість визначає фахівець компанії за результатами зважування та візуального огляду партії. До факторів, які впливають на ціну лому автомобільних радіаторів відносяться: марка алюмінію, наявність — відсутність забруднень (лакофарбовий шар, антифриз, масла, клей, пластик), ступінь засмічення.

Варто відзначити, що при наявності в брухті радіаторів пластикових вставок його ціна буде обчислюватися з вирахуванням демонтажу пластику. Якщо ж є металеві вставки, наприклад, труби, то такі охолоджувачі слід здавати в розібраному стані. Неприпустимими є усілякі шкідливі забруднення, в тому числі підвищений радіаційний фон. У цьому випадку працівники пункту прийому можуть взагалі відмовитися від купівлі сировини.