Як відрізнити титан від решти металів без спеціалізованого обладнання?

На перший погляд процес ідентифікації титану може видатися доволі складним, особливо коли у вас немає спектрометра, а ви порівнюєте метали схожі за кольором і магнітними властивостями (сталь, алюміній, нержавійка тощо). Втім, навіть у таких ситуаціях можна обійтися без спеціалізованого обладнання і доволі точно визначити тип металу, який знаходиться перед вами. Для цього часто вистачить скла, кахлю чи абразивного кола.

Графічний метод. Це найдоступніший спосіб ідентифікувати титан у домашніх умовах. Для цього треба лише провести загостреним краєм металу по склу або кахлю. Якщо це титан, то він залишить характерні сліди, більше схожі на візерунки, аніж на подряпини. Титан, всупереч існуючій думці, залишає слід навіть на забрудненому склі, в той час як сталь або алюміній здатні хіба що ледь його подряпати.

Абразивне коло. Точильний верстат — ідеальний спосіб відрізнити титан від нержавійки. Втім, для цієї мети підійде будь-яка абразивна поверхня, навіть асфальт. Справа в тому, що контакт титану з абразивом супроводжується розсипом іскор насиченого білого кольору. У випадку із сталлю це будуть іскри жовтого або червоного відтінку, а їхня кількість буде помітно меншою. Що ж стосується нержавіючих марок сталі, то їхня взаємодія з абразивом може взагалі відбуватися без іскор. Це ж саме стосується і алюмінію.

Гальванічний підхід. Він заснований на тому, що титан змінює свій колір при анодуванні. При цьому колір, що виникає в процесі формування оксидної плівки, залежить від прикладеної напруги і часу обробки поверхні. Втім, якщо стоїть завдання просто відрізнити титан від нержавійки, то характер забарвлення не грає жодної ролі. Головний критерій — зміна кольору.

Часто виникають ситуації, коли вам необхідно швидко відрізнити титан від алюмінію. Для цієї мети чудово підійде тонка стружка. У титана вона легко запалюється і яскраво горить. в той час як у алюмінію, навпаки, плавиться.

Окрім цих трьох, Існує ціла низка альтернативних способів ідентифікації титану, які, щоправда, не відрізняються надійністю. Саме тому найдостовірнішими вважаються перевірки іскрою та склом.