Китайські потужності з виробництва сталі перевищили 1,2 млрд тонн

Сталь рулони

У минулому році потужності з виробництва сталі в Китаї збільшилися на 42 млн тонн, сягнувши позначки у 1,21 млрд тонн. Однак цьогоріч приріст знизиться до 14 млн тонн, а до 2023-го року в галузі відбудеться стабілізація. Саме такий прогноз озвучили у S&P Global Platts.

За оцінками Platts, основним джерелом зростання у минулому році були нові виробничі потужності, які ввели в експлуатацію замість застарілих підприємств. Завдяки цьому кроку, випуск сталі вдалося збільшити на 33,13 млн тонн. Однак у Platts підозрюють, що китайські металургійні компанії могли нелегально будувати потужніші заводи, ніж ті, які закривалися.

Вже цьогоріч Китай планує задіяти 102,8 млн тонн нових потужностей, закривши при цьому 116 млн тонн старих. До того ж Міністерство промисловості та інформаційних технологій КНР і Національна комісія з розвитку і реформ (NDRC) у листопаді минулого року оголосили «перепис» металургійних потужностей в країні, щоб виявити факти їх незаконного збільшення. Наприкінці січня у NDRC вже попередили, що не будуть затверджувати нові проекти у сталеливарній галузі, поки «перепис» не закінчиться.

Згідно з підрахунками Platts, у Китаї налічується близько 30 млн тонн незаконних виробничих потужностей у електросталеплавильному секторі. Три роки тому уряд країни розпорядився закрити всі підприємства, які виплавляли низькоякісний метал в індукційних печах, але, за даними Platts, на частині цих заводів старі печі були негласно замінені електродуговими.