Як здати брухт бронзи із максимальною вигодою?

Брухт бронзи — легкоплавкий матеріал, який не потребує складного технологічного процесу для переробки, а його вартість часто залежить від хімічного складу сировини. Так, найвищу ціну має олов’яна або двохкомпонентна бронза, в той час як багатокомпонентна коштує дешевше. Усе через вміст у сплаві олова — кольорового металу у кілька разів дорожчого за мідь.

На сьогоднішній день існує до 15 видів брухту бронзи, проте найпоширенішими вважаються кусковий брухт, лом «мікс», стружка та вироби з бронзи (лиття). Варто зауважити, що у кожної компанії, яка займається брухтозаготівлею, існують власні критерії щодо оцінювання цього виду сировини. Оскільки бронза дуже схожа на латунь, основним компонентом якої теж є мідь, аналіз сплаву проводять за допомогою спеціального спектрометра. Іноді для для цієї мети також використовують хімічні реактиви. При здачі брухту бронзи в пункт прийому слід пам’ятати, що великі партії металу коштують дорожче, в той час як предмети мистецтва та інтер’єру оцінюються індивідуально.

До категорії кускового брухту відносяться бронзові вироби із засміченням на рівні 3% при масі шматка не більше 100 кг. Як правило, це промислові відходи, деталі суперпотужних кранів, турбін тощо. Головна вимога при прийомі кускового брухту — однорідний склад сплаву всієї партії. Лом бронзи із рівнем засміченості 10% відноситься до сорту «мікс», причому фрагменти брухту можуть бути з різних сплавів. Стружка, відходи виробництва, в яких засміченість становить не більше 2%, також оцінюються доволі високо. Усе тому, що вони відмінно підходять для повторної переробки без попереднього розділення на фракції.

Багатьох цікавить питання: «Що дорожче: мідь чи бронза»? Якщо говорити про складові двохокмпонентної бронзи — мідь та олово, то їхня ціна у пунктах прийому вища. Проте тут є свої нюанси. Через схожість бронзи з латунню приймальники, які не використовують спектральний аналіз, можуть «оцінити» метал як латунь і купити його дешевше ринкової ціни. Через це важливо не лише знати характерні відмінності цих сплавів, а й співпрацювати з організаціями, які займається скупкою брухту бронзи на законних підставах та мають у своєму розпорядженні необхідне обладнання.