Кольорові метали дешевшають услід за зниженням фондових індексів

LME

Наприкінці минулого тижня мідь на Лондонській біржі металів (LME) подешевшала до найнижчої позначки з 5 грудня, просівши нижче 6000 доларів за тонну на момент закінчення торгів. Зниженню котирувань «червоного металу» на 2% сприяв приплив понад 70 тис. тонн катодної міді класу А на склади LME в Азії та Європі. Завдяки цьом,у загальний обсяг запасів міді сягнув 162,875 тис. тонн в порівнянні з 43,7 тис. тонн на початку грудня.

Тим часом, стурбованість спалахом епідемії коронавірусу у Китаї погіршила настрої на ринку, викликавши ослаблення котирувань на світових фондових майданчиках та просідання цін кольорових металів. «Попередній спалах атипової пневмонії у 2003-му році призвів до зниження ВВП Китаю на 1%. Поки що рано оцінювати вплив нового вірусу на китайську економіку, однак старт нової епідемії під час святкування Нового року за місячним календарем, не віщує нічого доброго», — констатує аналітик Енді Фаріда.

Відтак ціновий спред між вартістю міді з різними термінами поставки зберігається широким. Це пом’якшує умови для операцій за спотовими цінами для трейдерів, які налаштовані на відкат ринку.