Українські металурги стають все більш залежними від зовнішніх ринків

За підсумками минулого року експорт продукції вітчизняного гірничо-металургійного комплексу складе 14 млрд дол. Про це заявив президент Об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков в інтерв’ю інформаційному агентству «Українські Новини».

«У 2019-му ми експортували близько 14,7 млн ​​тонн прокату на суму близько 7,2 млрд доларів. У 2018-му році було експортовано 14,4 млн тонн прокату на 7,8 млрд доларів. Помітно, що в тоннажі цифри практично ідентичні, але через падіння цін на світовому ринку валютні надходження скоротилися. Відтак частка експорту в загальному обсязі виробництва збільшилась до 82%, тоді як у 2018-му вона складала 78,5%», — підкреслив фахівець.

Крім того, очільник об’єднання відзначив, що у минулому році частка експорту зросла через падіння внутрішнього ринку на 12%. Також він звернув увагу на той факт, що внутрішній попит на металопродукцію залежить від інвестицій у галузі, які споживають найбільше сировини. При цьому в більшості країн світу внутрішнє споживання металопрокату розподіляється рівномірно між машинобудуванням і будівництвом, але в Україні 90-95% попиту на метал припадає на будівництво.

«Можливо, коли у нас відродиться машинобудування, з’явиться попит на металопродукцію і для нього, але сьогодні ми повністю залежимо від будівельної галузі, — підкреслив Олександр. Каленков — До того ж рівень споживання металу, як комерційної, так і житлової нерухомості, у нас вп’ятеро менше, ніж у Європі. Тому тут теж є великий потенціал для зростання «, — резюмував фахівець.