Парламент підтримав детінізацію ринку металобрухту у першому читанні

Брухт чорних металів

Верховна Рада України 14 січня схвалила у першому читанні законопроект №2426 про детінізацію ринку металобрухту. За проголосували 313 народних депутатів. Нагадаємо, законопроект покликаний усунути надлишкові бюрократичні процедури та вимоги до пунктів прийому металобрухту. Зокрема, це стосується обов’язкової наявності переробного обладнання, актів обстеження, розрахунку лише у безготівковій формі, поділ брухту на промисловий та побутовий.

«Ринок металобрухту, як і бурштиновий, і гральний бізнес, став традиційною годівницею для корумпованих чиновників та силовиків. Всі ці сфери ми повинні вивести з тіні», — повідомив нардеп Дмитро Кисилевський, один з авторів законопроекту та заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку.

Законопроект також передбачає скасування кримінальної відповідальності за відсутність суб’єктів господарювання у відповідному держреєстрі, якого вже не існує.

«Українське законодавство ніби навмисне написане так, що його не можна виконати. Однак для держави виведення ринку металобрухту з тіні може обернутися додатковими 900 млн грн податкових надходжень щороку. Крім того, цей закон потрібен українській промисловості, для якої металобрухт є стратегічною сировиною», — підкреслив нардеп.

Також депутат відзначив, що законопроект сприятиме зменшенню кількості крадіжок металу. «Зараз ті, хто повинен боротися проти крадіжок металу, кришують цей нелегальний бізнес. Якщо ми усунемо ці штучні правові колізії, все повернеться на круги своя: брухтовики заготовлюватимуть лом, а силовики контролюватимуть цю сферу на предмет крадіжок», — резюмував народний обранець.